Remote content user interface (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: Page
sv: Sida

en: Database
sv: Databas

en: Other
sv: Övriga

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sv: Visa vyn som en sida, med en URL och menyval.

en: Display the view as a block.
sv: Visa vyn som ett block.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
sv: Bilagor tillagda till andra visningar för att erhålla flera visningar i samma vy.

en: Use absolute path
sv: Använd absolut sökväg
