Remote content user interface (7.x-1.1) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Content types
vi: Kiểu nội dung

en: Block
vi: Khối

en: Page
vi: Trang

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Other
vi: Khác

en: Display the view as a block.
vi: Trình bày view như một block
