Remote content user interface (7.x-1.1) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Other
ar: آخر
