Remote content user interface (7.x-1.1) - en to gl translation catalogue (9 entries)

en: Content types
gl: Tipos de contido

en: Block
gl: Bloque

en: Page
gl: Páxina

en: Database
gl: Base de datos

en: Other
gl: Outro

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
gl: Mostrar a vista como páxina, cunha URL e enlaces de menú.

en: Display the view as a block.
gl: Amosa a vista como un bloque.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
gl: Adxuntos engadidos a outras presentacións para conseguir vistas múltiples na mesma vista.

en: Use absolute path
gl: Usar ruta absoluta
