Remote content user interface (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Content types
id: Jenis konten

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Other
id: Lainnya

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
id: Tampilkan view sebagai halaman, dengan URL dan tautan menu.

en: Display the view as a block.
id: Menampilkan view sebagai blok.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
id: Lampiran ditambahkan ke tampilan lain untuk mendapatkan beberapa tampilan pada satu tampilan yang sama.

en: Use absolute path
id: Gunakan path tetap
