Remote content user interface (7.x-1.1) - en to lv translation catalogue (9 entries)

en: Content types
lv: Satura veidi

en: Block
lv: Bloks

en: Page
lv: Lapa

en: Database
lv: Datubāze

en: Other
lv: Citi

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
lv: Attēlot skatu kā lapu, ar URL un izvēlnes saitēm.

en: Display the view as a block.
lv: Attēlot skatu kā bloku.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
lv: Pielikumi pievienoti citiem attēlojumiem, lai panāktu vairākus skatus vienā skatā.

en: Use absolute path
lv: Lietot absolūto ceļu
