Remote content user interface (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Block
fa: قالبک

en: Page
fa: صفحه

en: Database
fa: مخزن داده

en: Other
fa: ساير

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
fa: نمایش نما بصورت یک صفحه، با آدرس و واصلهای قائم.

en: Display the view as a block.
fa: نمایش نما به صورت یک قالبک

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
fa: پیوست ها اضافه شده به دیگر نمایش ها برای دستیابی به نماهای چندگانه د ر همان نما
