Remote content user interface (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Database
ro: Bază de date

en: Other
ro: Altele

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
ro: Afișați view-ul ca pagină cu URL si legături în meniu.

en: Display the view as a block.
ro: Afișează vizualizarea ca un bloc.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
ro: Atașamente adăugate la alte afișări pentru a obține mai multe vizualizări în același view.
