Remote Entity API (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: ID
fa: شناسه

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
fa: حداکثر طول فیلد بر حسب کاراکتر. برای طول نامحدود، خالی بگذارید.

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Text field
fa: فیلد متنی

en: Content ID
fa: شناسه محتوا

en: Entity type
fa: نوع عنصر
