Remote Entity API (7.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters. Laat leeg voor ongelimiteerde grootte.

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Text field
nl: Tekstveld

en: Content ID
nl: Inhoud ID

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Remote entity
nl: Externe entiteit
