Remote Entity API (7.x-1.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pt: Número máximo de caracteres no campo. Deixe em branco para não impor um limite.

en: Size of textfield
pt: Tamanho do campo de texto

en: Text field
pt: Campo de texto

en: Content ID
pt: ID do conteúdo

en: Entity type
pt: Tipo de entidade
