Remote Entity API (7.x-1.0-alpha8) - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Maximum length
ru: Максимальная длина

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ru: Максимальная длина поля в символах. Оставьте поле пустым для неограниченной длины.

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Text field
ru: Текстовое поле

en: Content ID
ru: ID материала

en: Entity type
ru: Тип сущности
