Remote Entity API (7.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
uk: Максимальна довжина поля в символах. Для необмеженого розміру залиште порожнім.

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Content ID
uk: ID матеріалу

en: Entity type
uk: Тип сутності
