Remote Entity API (7.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Deleted
oc: Suprimit

en: Text field
oc: Camp tèxte

en: Content ID
oc: ID del contengut

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat
