Remote Entity API (7.x-1.0-beta3) - en to vi translation catalogue (8 entries)

en: ID
vi: Mã

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
vi: Số kí tự tối đa cho trường. Để trống nếu muốn độ dài là vô hạn.

en: Created date
vi: Ngày tạo ra

en: Size of textfield
vi: Kích thước của trường dữ liệu bản văn

en: Deleted
vi: Đã xóa

en: Text field
vi: Trường văn bản

en: Content ID
vi: ID nội dung
