Remote Entity API (7.x-1.0-beta5) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
it: Numero massimo di caratteri del campo. Lasciare vuoto per una dimensione illimitata.

en: Created date
it: Data creazione

en: Size of textfield
it: Dimensione del campo di testo

en: Deleted
it: Eliminato

en: Text field
it: Campo di testo

en: Content ID
it: ID contenuto

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Changed date
it: Data di ultima modifica
