Remote Entity API (7.x-1.0-beta5) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Maximum length
ja: 最大長

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ja: フィールドの最大文字列長。空白にすると無制限になります。

en: Created date
ja: 作成日時

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Content ID
ja: コンテンツID

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Expiry date
ja: 有効期限

en: Changed date
ja: 更新日
