Remote Entity API (7.x-1.0-beta6) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
fr: La taille maximale des champs, en caractères. Laisser vide pour ne pas limiter la taille.

en: Created date
fr: Date de création

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Deleted
fr: Supprimé

en: Text field
fr: Champ texte

en: Content ID
fr: Identifiant (ID) du contenu

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Expiry date
fr: Date d'expiration

en: Changed date
fr: Date de modification
