Remote Entity API (7.x-1.0-beta7) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: ID
ar: المعرف ID

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
ar: أقصى عدد من الحروف في هذه الخانة. اتركه فارغا ليكون غير محدد.

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Deleted
ar: محذوف

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Entity type
ar: نوع الكيان
