Remote Entity API (7.x-1.0-beta7) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: ID
hi: आईडी

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Deleted
hi: मिटाया गया

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार
