Remote Entity API (7.x-1.0-beta7) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
id: Panjang maksimum bidang dalam karakter. Biarkan kosong untuk ukuran yang tidak terbatas.

en: Created date
id: Tanggal pembuatan

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Deleted
id: Terhapus

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Changed date
id: Tanggal diubah
