Remote Entity API (7.x-1.0-beta3) - en to es translation catalogue (10 entries)

en: Maximum length
es: Longitud máxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
es: La longitud máxima del campo en caracteres. Déjelo en blanco para un tamaño ilimitado.

en: Created date
es: Fecha de creación

en: Size of textfield
es: Tamaño del campo de texto

en: Deleted
es: Eliminado

en: Text field
es: Campo de texto

en: Content ID
es: ID de contenido

en: Entity type
es: Tipo de entidad

en: Expiry date
es: Fecha de caducidad

en: Changed date
es: Fecha de modificación
