Remote Entity API (7.x-1.0-beta7) - en to gl translation catalogue (7 entries)

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
gl: A lonxitude máxima dos campos en carácteres. Deixeo en blanco para un tamaño ilimitado.

en: Created date
gl: Data de creación

en: Size of textfield
gl: Tamaño do campo de texto

en: Deleted
gl: Borrado

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Entity type
gl: Tipo de entidade
