Remote Entity API (7.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
de: Die maximale Zeichenlänge des Feldes. Für eine unbegrenzte Länge freilassen.

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Deleted
de: Gelöscht

en: Text field
de: Textfeld

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Expiry date
de: Ablaufdatum

en: Changed date
de: Änderungsdatum

en: The date the entity was created.
de: Das Datum an dem diese Entität erstellt wurde.
