Remote Entity API (7.x-2.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
pl: Ilość znaków jakie przyjmuje pole. Pozostaw puste jeśli ilość znaków nie ma być ograniczona.

en: Created date
pl: Data utworzenia

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Entity type
pl: Typ encji

en: Changed date
pl: Data modyfikacji
