Remote Entity API (7.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: ID
fa: هویت

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Text field
fa: میدان متنی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Changed date
fa: تاریخ تغییر
