Remote Entity API (7.x-2.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: ID
hu: Azonosító

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
hu: A mező karakterben mért maximális hossza. Üresen hagyva nincs korlátozva.

en: Created date
hu: Létrehozás dátuma

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Deleted
hu: Törölt

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Expiry date
hu: Lejárat dátuma

en: Changed date
hu: Módosítás dátuma
