Remote Entity API (7.x-2.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: The maximum length of the field in characters. Leave blank for an unlimited size.
tr: Alanın karakter cinsinden azami uzunluğu. Sınırsız uzunluk için boş bırakın.

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: Deleted
tr: Silindi

en: Text field
tr: Metin alanı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Expiry date
tr: Bitiş tarihi

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi
