Remote stream wrapper (7.x-1.0-beta3) - en to de translation catalogue (11 entries)

en: Submit
de: Absenden

en: image
de: Bild

en: Feed URLs
de: Feed-URLs

en: Remote
de: Entfernt

en: Image generation in progress. Try again shortly.
de: Bildgenerierung läuft gerade. Bitte in Kürze wieder versuchen.

en: Error generating image.
de: Fehler beim Erzeugen des Bilds.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
de: Das abgeleitete Bild unter %path konnte nicht generiert werden.

en: Invalid URL %url.
de: Ungültige URL %url.

en: Remote URL
de: URL

en: Add media from remote URLs
de: Ein Medium hinzufügen von entfernten URLs

en: Add media from remote URLs.
de: Ein Medium hinzufügen von entfernten URLs.
