Remote Stream Wrapper (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: image
pt: imagem

en: Remote
pt: Remoto

en: Image generation in progress. Try again shortly.
pt: Geração da imagem em andamento. Tente novamente em breve.

en: Error generating image.
pt: Erro ao gerar imagem.

en: Unable to generate the derived image located at %path.
pt: Não foi possível gerar a imagem derivada em %path.

en: Invalid URL %url.
pt: URL inválida: %url.

en: Remote URL
pt: Endereço Remoto
