Renderkit (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Field
pt: Campo

en: Separator
pt: Separador

en: Inline
pt: Mesma linha

en: Original image
pt: Imagem original

en: List type
pt: Tipo de lista

en: Hidden
pt: Oculto

en: Date field
pt: Campo de data

en: List items
pt: Listar itens

en: Above
pt: Acima

en: Classes
pt: Turmas

en: @user's picture
pt: Foto de @user

en: Formatter
pt: Formatador

en: Element
pt: Elemento

en: Image field
pt: Campo de imagem

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Profile type
pt: Tipo de perfil

en: Label display
pt: visualização de rótulos

en: List item
pt: Item da lista

en: Link to entity
pt: Link para entidade

en: Views display
pt: Apresentação de Views
