Renderkit (7.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Original image
de: Originalbild

en: List type
de: Listen-Typ

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Date field
de: Datumsfeld

en: List items
de: Menüpunkte anzeigen

en: Above
de: Oberhalb

en: Classes
de: Klassen

en: Tag name
de: Schlagwort-Name

en: @user's picture
de: Bild des Benutzers @user

en: Formatter
de: Anzeigeformat

en: Invalid
de: Ungültig

en: Image field
de: Bildfeld

en: Image style
de: Bildstil

en: Wrapper
de: Umgebendes Element

en: Profile type
de: Profiltyp

en: Additional classes
de: Zusätzliche Klassen (class="...")

en: Label display
de: Beschriftungsanzeige

en: List item
de: Listenelement

en: Link to entity
de: Link zur Entität

en: Hide label colon
de: Doppelpunkt hinter Beschriftung verbergen
