Renderkit (7.x-1.10) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Separator
it: Separatore

en: Inline
it: In linea

en: Original image
it: Immagine originale

en: List type
it: Tipo di elenco

en: Hidden
it: Nascosto

en: Show
it: Mostra

en: Date field
it: Campo data

en: List items
it: Elenca elementi

en: Above
it: Sopra

en: Classes
it: Classi

en: @user's picture
it: Ritratto di @user

en: Formatter
it: Formattatore

en: Element
it: Elemento

en: Invalid
it: Scorretto

en: Image style
it: Stile immagine

en: Redirect path
it: Percorso di reindirizzamento

en: Label display
it: Visualizzazione etichetta

en: List item
it: Elemento dell'elenco

en: Link to entity
it: Link all'entità
