Renderkit (7.x-1.10) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: Separator
uk: Розділювач

en: Inline
uk: В одному рядку

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: List type
uk: Тип списку

en: Hidden
uk: Приховано

en: Show
uk: Показати

en: Date field
uk: Поле дати.

en: List items
uk: Список елементів

en: Above
uk: Зверху

en: Classes
uk: Класи

en: Tag name
uk: Назва теґу

en: @user's picture
uk: Картинка користувача @user.

en: Formatter
uk: Форматер

en: Element
uk: Елемент

en: Invalid
uk: Некоректно

en: Image field
uk: Поле зображення

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Wrapper
uk: Обгортка

en: Redirect path
uk: Шлях переспрямування

en: Profile type
uk: Тип профілю

en: Additional classes
uk: Додаткові класи

en: Label display
uk: Відображення мітки

en: List item
uk: Елемент списку

en: Link to entity
uk: Посилання на сутність

en: Hide label colon
uk: Прибрати двокрапку біля мітки
