Renderkit (7.x-1.16) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: default
tr: öntanımlı

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Default
tr: Varsayılan

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Separator
tr: Ayraç

en: Inline
tr: Satır içi

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: List type
tr: Liste tipi

en: Hidden
tr: Gizli

en: Show
tr: Göster

en: List items
tr: Öğeleri listele

en: Above
tr: Üstte

en: Exception
tr: İstisna

en: Classes
tr: Sınıflar

en: @user's picture
tr: @user kullanıcısının resmi

en: Formatter
tr: Biçimleyici

en: Element
tr: Öğe

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Image style
tr: Resim stili

en: Redirect path
tr: Yeniden yönlendirme yolu

en: Link to entity
tr: Varlık bağlantısı
