Renderkit (7.x-1.7) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Field
fr: Champ

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Separator
fr: Séparateur

en: Inline
fr: En ligne

en: Original image
fr: Image originale

en: List type
fr: Type de liste

en: Hidden
fr: Caché

en: Show
fr: Afficher

en: Date field
fr: Champ date

en: List items
fr: Liste les entrées de menu

en: Above
fr: Au-dessus

en: @user's picture
fr: Portrait de @user

en: Formatter
fr: Outil de mise en forme

en: Element
fr: Élément

en: Invalid
fr: Invalide

en: Image field
fr: Champ image

en: Image style
fr: Style d'image

en: Wrapper
fr: Enveloppe (wrapper)

en: Redirect path
fr: Chemin de redirection

en: Profile type
fr: Type de profil

en: Label display
fr: Affichage de l'étiquette

en: List item
fr: Lister l'élément

en: Link to entity
fr: Lier à l'entité
