Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: published
bn: প্রকাশিত

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Permalink
bn: পার্মালিঙ্ক

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: Submitted by !username on !datetime
bn: তৈরি করেছেন: !username !datetime তারিখে
