Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (30 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: view
eo: rigardi

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Parent
eo: Patro

en: Name
eo: Nomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Access
eo: Atingo

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Created
eo: Kreita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Allow
eo: Permesu

en: Deny
eo: Malpermesu

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Full
eo: Kompleta

en: published
eo: publikigita

en: not published
eo: ne publikigita

en: Reply
eo: Respondu

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: Bundle
eo: Fasko
