Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Replies
hu: Válaszok

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Parent
hu: Szülő

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Access
hu: Hozzáférés

en: View
hu: Megtekintés

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Filter
hu: Szűrő

en: Load
hu: Betöltés

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Deny
hu: Tiltott

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Full
hu: Teljes

en: published
hu: közzétett

en: not published
hu: rejtett

en: Reply
hu: Válasz

en: Language neutral
hu: Nyelvfüggetlen

en: Devel
hu: Fejleszt

en: Any
hu: Bármelyik

en: Text to display
hu: Megjelenítendő szöveg

en: Inherit
hu: Öröklés

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Delete link
hu: Törlés hivatkozása

en: Edit link
hu: Szerkesztés hivatkozása

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Render
hu: Formázás

en: Flat list
hu: Egyszerű lista

en: Threaded list
hu: Beágyazott lista

en: Undefined language (@langcode)
hu: Meghatározatlan nyelv (@langcode)
