Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (28 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Submit
ku: بنێرە

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Replies
ku: وەڵامەکان

en: Description
ku: دەربارە

en: Language
ku: زمان

en: Enabled
ku: چالاکە

en: view
ku: پیشاندان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: View
ku: پیشاندان

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Allow
ku: ڕێگابدە

en: Deny
ku: قەدەغەبکە

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: published
ku: بڵاو کرایه‌وه‌

en: not published
ku: بڵاو نه‌کرایه‌وه‌

en: Permalink
ku: بەستەری هەمیشەیی

en: Reply
ku: وه‌ڵام بدەوە

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: Any
ku: هەر کام
