Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Replies
hi: जवाब

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Access
hi: पहुंच

en: View
hi: देखें

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Deny
hi: निषेध करें

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Full
hi: पूरा

en: published
hi: प्रकाशित

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Permalink
hi: पर्मालिंक

en: Reply
hi: जवाब दें

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Bundle
hi: पोटली

en: Undefined language (@langcode)
hi: अपरिभाषित भाषा (@langcode)
