Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Replies
ja: 返信

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Parent
ja: 親

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Access
ja: アクセス

en: View
ja: ビュー

en: Display
ja: 表示

en: Created
ja: 作成

en: Filter
ja: フィルター

en: Load
ja: ロード

en: Allow
ja: 許可

en: Deny
ja: 拒否

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Full
ja: すべて

en: published
ja: 掲載

en: not published
ja: 非掲載

en: Permalink
ja: パーマリンク

en: Reply
ja: 返信

en: Language neutral
ja: ニュートラル言語

en: Any
ja: いずれか

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Inherit
ja: 継承

en: Bundle
ja: バンドル

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: Submitted by !username on !datetime
ja: 作成者:!username 作成日:!datetime

en: Render
ja: 出力

en: Flat list
ja: 時系列のリスト形式

en: Threaded list
ja: スレッド形式のリスト

en: Undefined language (@langcode)
ja: 定義されていない言語(@langcode)
