Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (42 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Replies
oc: Responsas

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: view
oc: veire

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: Default
oc: Per defaut

en: Access
oc: Accès

en: View
oc: Veire

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Filter
oc: Filtrar

en: Load
oc: Cargar

en: Allow
oc: Autorizar

en: Deny
oc: Refusar

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Full
oc: Complet

en: published
oc: publicat

en: not published
oc: pas publicat

en: Permalink
oc: Ligam permanent

en: Reply
oc: Respondre

en: Language neutral
oc: Independent de la lenga

en: Any
oc: Qual que siá

en: Text to display
oc: Tèxte d'afichar

en: Inherit
oc: Ereitar

en: Bundle
oc: Paquet

en: Delete link
oc: Ligam de supression

en: Edit link
oc: Ligam de modificacion

en: Submitted by !username on !datetime
oc: Somés per !username lo !datetime

en: Render
oc: Rendu

en: Flat list
oc: Lista plana

en: Threaded list
oc: Lista amb fils

en: Undefined language (@langcode)
oc: Lenga pas definida (@langcode)
