Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: تدوین

en: Reset
fa: اعاده

en: Parent
fa: والد

en: Name
fa: نام

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Access
fa: دسترسی

en: View
fa: مشاهده

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: هویت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Filter
fa: صافی

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Full
fa: کامل

en: published
fa: منتشرشده

en: not published
fa: منتشر نشده

en: Permalink
fa: واصلی ثابت

en: Reply
fa: پاسخ

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Bundle
fa: بسته
