Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (39 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Replies
ro: Replici

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: Access
ro: Acces

en: View
ro: Afișează

en: Display
ro: Afișaj

en: Created
ro: Creat

en: Filter
ro: Filtru

en: Load
ro: Încarcă

en: Allow
ro: Permite

en: Deny
ro: Interzice

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Full
ro: Complet

en: published
ro: publicat

en: not published
ro: nepublicat

en: Permalink
ro: Link permanent

en: Reply
ro: Replică

en: Language neutral
ro: Limbă neutră

en: Any
ro: Orice

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afișsat

en: Inherit
ro: Moștenește

en: Bundle
ro: Pachet

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Render
ro: Randare

en: Flat list
ro: Listă simplă

en: Threaded list
ro: Listă grupată
