Reply (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Replies
uk: Відповіді

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Parent
uk: Батько

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Access
uk: Доступ

en: View
uk: Перегляд

en: Display
uk: Показ

en: Created
uk: Створено

en: Filter
uk: Фільтр

en: Load
uk: Завантажити

en: Allow
uk: Дозволити

en: Deny
uk: Заборонити

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Full
uk: Повністю

en: published
uk: опубліковано

en: not published
uk: не опубліковано

en: Permalink
uk: Постійне посилання

en: Reply
uk: Відповісти

en: Language neutral
uk: Нейтральна мова

en: Any
uk: Байдуже

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Inherit
uk: Успадковувати

en: Bundle
uk: Пакет

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Render
uk: Відобразити

en: Flat list
uk: Простий список

en: Threaded list
uk: Деревоподібний список

en: Undefined language (@langcode)
uk: Невизначена мова (@langcode)
