Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Replies
cy: Atebion

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Parent
cy: Rhiant

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Access
cy: Mynediad

en: View
cy: Gweld

en: Display
cy: Dangos

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Allow
cy: Caniatau

en: Deny
cy: Gwrthod

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: not published
cy: heb ei gyhoeddi

en: Reply
cy: Ateb

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: Text to display
cy: Testun i ddangos

en: Inherit
cy: Etifeddu

en: Delete link
cy: Dileu dolen

en: Edit link
cy: Golygu dolen
