Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (41 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Replies
it: Risposte

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Access
it: Accesso

en: View
it: Visualizza

en: Display
it: Visualizzazione

en: Created
it: Creato

en: Filter
it: Filtra

en: Load
it: Carica

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Full
it: Completo

en: published
it: pubblicato

en: any
it: qualsiasi

en: not published
it: non pubblicato

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Reply
it: Rispondi

en: Language neutral
it: Indipendente dalla lingua

en: Text to display
it: Testo da visualizzare

en: Inherit
it: Eredita

en: Delete link
it: Link elimina

en: Edit link
it: Link modifica

en: Submitted by !username on !datetime
it: Inviato da !username il !datetime

en: Render
it: Presentazione

en: Flat list
it: Elenco semplice

en: Threaded list
it: Lista per argomento

en: Undefined language (@langcode)
it: Lingua non definita (@langcode)
