Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: Replies
fr: Réponses

en: Language
fr: Langue

en: Enabled
fr: Activé

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Default
fr: Par défaut

en: Access
fr: Accès

en: View
fr: Voir

en: Display
fr: Affichage

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Load
fr: Charger

en: Allow
fr: Autoriser

en: Deny
fr: Refuser

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Full
fr: Complet

en: published
fr: publié

en: any
fr: tous

en: not published
fr: non publié

en: Permalink
fr: Permalien

en: Reply
fr: Répondre

en: Language neutral
fr: Indépendant de la langue

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: Inherit
fr: Hériter

en: Bundle
fr: Type

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: Edit link
fr: Lien de modification

en: Submitted by !username on !datetime
fr: Soumis par !username le !datetime

en: Render
fr: Rendu

en: Flat list
fr: Liste à plat

en: Threaded list
fr: Liste hiérarchisée

en: Undefined language (@langcode)
fr: Langue non définie (@langcode)
