Reply (7.x-2.0-alpha1) - en to is translation catalogue (32 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Replies
is: Svör

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Parent
is: Foreldri

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Access
is: Aðgangur

en: View
is: Skoða

en: Display
is: Sýna

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Filter
is: Sía

en: Load
is: Hlaða

en: Allow
is: Heimila

en: Deny
is: Hafna

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: published
is: birt

en: not published
is: ekki birt

en: Reply
is: Svara

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli
